Menu

Olej z awokado — wielowymiarowa regeneracja zniszczonych włosów

Jeśli masz wyjątkowo suche, zniszczone i niesforne włosy, które wymagają wyjątkowej troski i ochrony, a regeneracja za pomocą dostępnych w drogerii balsamów, odżywek i masek nie przynosi efektu – sięgnij po naturalny olejek z awokado. Jest to olej, który oszałamia bogactwem witamin i minerałów, oraz kwasów tłuszczowych. Odżywi, nawilży i zregeneruje nawet wyjątkowo zniszczone włosy.

olejki-do-wlosow.jpgJakie właściwości ma olej z awokado?

– Olejek zawiera wiele kwasów tłuszczowych, w tym wysokie stężenie kwasu oleinowego, który nadaje się do włosów średnioporowatych, czyli nieco puszących się i lekko przesuszonych, które wymagają regeneracji i troski.

– Olej z awokado zawiera aż siedem witamin, które tak bardzo potrzebne są włosom do ich odżywiania i prawidłowego wzrostu. Witaminy sprawiają też, że włosy rosną silniejsze i przestają wypadać.

– W olejku z awokado występuje skwalan – jest to składnik wytwarzany przez ludzkie sebum. Jego niedobór skutkuje przesuszaniem się zarówno włosów, jak i skóry głowy. Nadmiar sprawia, że pukle się przetłuszczają. Skwalan zawarty w oleju z awokado pełni zatem ważną funkcję, bowiem reguluje łojotok skóry. Tłuste włosy przestaną wytwarzać nadmierną ilość sebum, suche otrzymają odpowiednią jego porcję.

– Olej z awokado obfituje również w komplet minerałów (żelazo, fosfor, magnez, mangan, potas, sód i cynk). Zapewniają one włosom siłę, sprężystość i blask.

– Zielony barwnik (chlorofil) zawarty w olejku z awokado działa antyoksydacyjnie na skórę i włosy, spowalniając procesy starzenia.

– Olej z awokado odżywi i zregeneruje włosy nie tylko na ich powierzchni, ale również we wnętrzu. Wniknie w łodygę włosa, cebulki, skórę głowy. Nawilży je, wzmocni i spowolni procesy starzenia. Olejek sprawi również, że pukle przestaną siwieć.

Za pomocą oleju z awokado należy wykonywać olejowanie włosów. Jest to zabieg, który polega na nałożeniu olejku na włosy i skórę głowy, trzymanie minimum godziny i zmycie delikatnym szamponem. Na co dzień olej z awokado warto nakładać na suche włosy (jedynie na włosy, bez uwzględniania skóry głowy) i pozostawiać go bez spłukiwania. Olej zabezpieczy włosy przed niszczeniem i urazami mechanicznymi oraz przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.